Hakkımızda

Touch Your Book (TYB), yazarlara, bireysel yayıncılık yöntemi ile kitaplarını İngilizce yayımlayarak Amazon'da satışa sunma konusunda danışmanlık hizmeti veren, New York merkezli bir şirkettir. Başta Amerika olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde oldukça gelişmiş olan bireysel yayıncılığı, Türkiye gibi henüz bu trendle tanışmamış ülkelere taşımayı hedeflemektedir.

 

Bireysel Yayıncılık Nedir?

Bireysel yayıncılık, bir yayınevine ihtiyaç olmaksızın yazarların kendi kitaplarını yayınlamasını mümkün kılan bir uygulamadır. Yazıcı teknolojilerinin ve internetin gelişmesi ile ortaya çıkmış, özellikle gelişmiş ülkelerde oldukça yaygın hale gelmiştir. Örneğin Amerika'da bir çok internet sitesi, yazarların kendi kitaplarını direk yayınlamalarına imkan sunmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilen ve bilgisayar konusunda yeterli teknik bilgiye sahip olan herkes, bu sistemleri rahatlıkla kullanabilmektedir. Amazon ile iş birliği içerisinde süreci yöneten TYB Yayın Danışmanlığı isetecrübesiyle, süreci sizin için daha kolay hale getirmektedir.

 

TYB Yayın Danışmanlığı'nı Neden Tercih Etmelisiniz?

Geleneksel yayınevleri, kendilerine ulaşan projelerin kalitesinden ziyade yayımlandığında ne kadar satacağı ile ilgilenmektedirler. Bu da birçok iyi eserin hayat bulmasına engel olmaktadır. Diğer yandan kişisel yayına imkan sağlayan yayınevleri ise, yazarlardan çok yüksek rakamlar talep etmektedirler. TYB Yayın Danışmanlıği, geleneksel yayınevlerinden farklı olarak yazarların uluslararası dağıtım ağlarına ulaşabilmelerine imkan veren bir platformdur. Yazar dostu yaklaşımı ile aşağıdaki imkanları sunmaktadır:

 • Yazarlar, çok düşük maliyetlerle kitaplarını yayımlar.
 • Kitaplar talebe göre çoğaltılır. Böylece yazarın karşıladığı yüksek baskı ve depolama maliyeti olmaz.
 • Kitaplar tüm dünyadaki meraklılarına Amazon'un da dahil olduğu geniş bir dağıtım ağı ile ulaştırılır.
 • ISBN, yazar üzerine kaydedilir.
 • Yazarlar kitaplarını istedikleri gibi şekillendirebilir.
 • Yayımlama süreci son derece hızlıdır.
 • Projeler çarpıcı kapak tasarımları ile desteklenir.
 • Yazarlar, kendi belirledikleri satış fiyatı üzerinden % 20 telif ücreti alır.

 

Bireysel Yayıncılıkta Danışmanlık Almanız Neden Çok Önemli?

Bireysel yayıncılık alanında danışmanlık hizmeti almak ise birkaç noktada önem kazanmaktadır:

1- İlk olarak bu sistemler, yazara telif ücreti ödeyebilmek için PayPal üyeliği ya da Avrupa ya da Amerika bankalarında hesap numarası istemektedirler. TYB Yayın Danışmanlığı, Amerika'da yerleşik bir şirket olduğundan yurtdışında hesabı olmayanlar için sistemi kullanmayı mümkün hale getirmektedir. 

2- Diğer yandan, Amazon'un ödediği telif ücretleri Amerika tarafından vergilendirilmektedir. TYB Yayın Danışmanlığı, Amerikan vergi sistemi kapsamında faaliyet yürüten bir şirket olduğundan yazarların ayrıca vergi işlemleri ile ilgilenmeleri gerekmeyecektir.

3- Aslında daha önce ifade edildiği gibi İngilizcesi olan ve bilgisayar kullanma konusunda yeterli teknik bilgiye sahip olan herkes ilgili internet sitelerini kullanarak kendi yayınını yapma imkanına sahiptir.  Fakat kitap yazan herkesin bu becerilere sahip olmasını beklemek pek olası değildir. TYB Yayın Danışmanlığı, tüm süreç boyunca yazarlara Türkçe destek sunmakta, ayrıca rahatlıkla anlayabilecekleri yazım kılavuzunu da herkes için ulaşılır kılmaktadır.

 

TYB Yayın Danışmanlığı'na Kimler Başvurabilir?

 • Çalışmalarını, daha geniş kitlelerle buluşturmak isteyen akademisyenler,
 • Bir gün yayımlama hayali ile çok sayıda çalışma biriktirmiş potansiyel yazarlar,
 • Çocuklarının hayal gücünü kışkırtmak ve onların yazma tecrübesine eşlik etmek isteyen veliler,
 • Üyelerine, kitap yayımlama tecrübesini yaşatmak isteyen yazarlık kulüpleri,
 • Öğrencilerinin kariyerini desteklemek isteyen özel okullar,
 • Öğrencileri ile yaptıkları projeleri kitaplaştırmak isteyen İngilizce öğretmenleri,

Özetle dünya çağında bir yazar olmanın hayalini kuran herkes, TYB Yayın Danışmanlığı'nın hizmetlerinden faydalanabilecektir. Son olarak hatırlatmak isteriz ki TYB Yayın Danışmanlığı'nın önerdiği yöntemler, az sayıda nüshaya ihtiyacı olan yazarlar için daha uygundur.