Paket 4 - İngilizce Proje Kitap Yayımlama

ing project price

 

Kapsam:

Paket, sınıftaki projelerini kitap olarak bastırmak isteyen İngilizce öğretmenleri için tasarlanmıştır. Bu paket kapsamında TYB Yayın Danışmanlığı aşağıdaki hususları sağlamaktan sorumludur:

 • Amazon ve birçok uluslararası pazarlama ağına ulaşma
 • %20 telif ücreti
 • Üç kapak tasarımı
 • Editör veya yazar üzerine kayıtlı ISBN kodu
 • Kitap yayımlanmadan önce bir adet prova baskı
 • Kitap satışa çıktıktan sonra yazar için bir nüsha

 

proje3
 

Süreç:

Bir yayınevi olmaksızın İngilizce proje kitabınızı yayımlamak istediğinizde takip etmeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 1. Öncelikle Touch Your Book Yazım Kılavuzu'na göre hazırlanmış projenizi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine göndermeniz gerekmektedir.
 2. Yayın kurulumuz çalışmanızla alakalı bir değerlendirme yaparak 15 gün içerisinde size geri bildirimde bulunacaktır.
 3. Yayına mani bir durum görülmediği taktirde sözleşmemizi onaylamanız ve ödeme yapmanız istenecektir.
 4. Sözleşme onaylandıktan sonra çalışmanız, genel basım kuralları açısından incelenecek ve 7 iş günü içerisinde geri bildirim yapılacaktır. Bu geri bildirimleri ve TYB Yazım Kılavuzu'nu dikkate alarak düzeltmeler yapmanız ve çalışmanın güncel halini tekrar göndermeniz istenecektir.
 5. Siz düzeltmeleri yaparken 7 iş günü içerisinde kapak tasarımları e-mail yolu ile size ulaştırılarak onayınıza sunulacaktır.
 6. İkinci kez gönderdiğiniz çalışmanız, sayfa düzeni yönü ile tekrar değerlendirmeye alınacak, değerlendirme sizinle paylaşılacaktır. Bu değerlendirme, projeniz Amazon'un sistemine yüklenmeden önce TYB Yayın Danışmanlığı tarafından gerçeleştirilecek son değerlendirmedir.
 7. Kitapla ilgili metadata bilgi formunu doldurmanız istenecektir.
 8. İkinci değerlendirme sonuçlarına göre şekillendirdiğiniz çalışmanız seçtiğiniz kapakla birlikte Amazon’un sistemine yüklenecektir. Çalışmanız Amazon'un sistemine yüklendikten sonra Amazon, kitabın yayınlanıp yayımlanmaması ile ilgili bir değerlendirme yapacaktır. Değerlendirme süresi 48 saattir.
 9. Amazon’un kitabın yayınını onaylamasını takiben kitabın prova baskısı talep edilecektir. Bu prova baskının size ulaşma süresi 5 gün ila 3 hafta arasında değişebilemektedir.
 10. Prova baskıyı inceleyip düzeltmeleri gerçekleştirerek çalışmanızın son halini bize gönderdikten sonra 7 iş günü içerisinde kitap Amazon’da satışa sunulmuş olacaktır.
 11. Satış fiyatının alt limiti TYB Yayın Danışmanlığı tarafından belirlenmektedir. Üst limit ise yazar tarafından belirlenecektir. Kitap, Amazon’un sistemine yüklenmeden önce size minimum fiyat bildirilecek, ortalama satış fiyatı ise tavsiye edilecektir. Ancak siz fiyatı belirlediğinizde kitap Amazon sistemine yüklenecektir.

Bu paketle projenizin yayımlanma süresi sizin düzeltmeleri ne kadar sürede yapacağınıza bağlıdır. Süreçteki adımları tablo olarak görmek için Süreç Akış Grafiği' ni indirebilirsiniz.

Ekstra hizmetlerimizden yararlanmak için tıklayınız.

Başvuru öncesinde sözleşme metnini dikkatlice okumanız önerilmektedir.

Sorularınız için lutfen bizimle iletişime geçiniz: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Önemli: 

TYB Yayın Danışmanlığı tarafından yapılacak geri bildirimler sadece resimlerin kalitesine ve sayfa düzenine yönelik olacaktır. Redaksiyon ve son okuma yazara aittir. Prova baskıdan sonra yazar tarafından TYB Yayın Danışmanlığı'na ulaştırılan çalışmanın son hali üzerinde TYB Yayın Danışmanlığı  hiç bir düzeltme yapmadan dosyayı sisteme aktaracaktır. Çalışmadaki tüm hatalardan yazar sorumlu olacaktır. Mizanpaj, redaksiyon, editörlük hizmetlerimiz ekstra ücrete tabidir. Tüm grafikler (fotoğraflar, tablolar, diyagramlar, çizimler, yabancı fontlar ve metin olmayan şeyler) en az 300 dpi olarak gönderilmelidir.

TYB Yayın Danışmanlığı Amazon’un kapak tasarımı sistemini kullandığından tasarımlarda çeşitli kısıtlamalar söz konusudur. Öncelikle ön kapakta kitabın ismi ve yazarın ismi yer almaktadır. Bazı tasarımlar da alt başlık da eklenebilmektedir. Arka sayfada ise kitabı veya yazarı tanıtan bir metin ve barkod yer almaktadır. Bazı tasarımlarda yazarın resmi ve yazarı tanıtan bir bölüm de yer alabilmektedir. Amazon sistemi üzerinden yapılan tasarımlar TYB Yayın Danışmanları tarafından gerçekleştirilmekte olup özel bir grafik programı kullanılmamaktadır.

Yazar isimleri gerek kapakta gerekse iç kısımda sadece İngilizce karakterlerle yer alabilmektedir.

Prova baskı yazara ulaştıktan sonra düzeltme talep edilirse projenin Amazon sistemine onay için tekrar yüklenmesi gerekecektir. Bu işlemin süresi 48 saattir. İstenecek her yeni prova baskı için yazarın ekstra ödeme yapması gerekmektedir.


ekstra hizmetworth ie yayin

 

İlgili dökümanlar:

Touch Your Book Yazım Kılavuzu

Örnek Sözleşme Metni

Süreç Akış Grafiği