İngilizce Atatürk Kitaplarını Ücretsiz Yayımlıyoruz!

KAMPANYA DETAYLARI

 • Touch Your Book (TYB), bir yayınevi değildir, bireysel yayıncılık alanında danışmanlık hizmeti veren bir  şirkettir. TYB Yayın Danışmanlığı, eserin iç sayfa ve kapak tasarımında yayınevi olarak yer almayacaktır.
 • Yazarlar dosyaları TYB Danışmanlık’a e-mail yolu ile gönderecek, iletişim internet üzerinden gerçekleştirilecektir.
 • TYB Yayın Kurulu, kitabın içeriğini kampanya kapsamına uygun bulmadığı taktirde proje, kampanyadan yararlanamayacaktır.
 • Kampanya 1 Şubat  – 31 Mart 2019 tarihleri arasında geçerlidir.
 • Kitaplar talebe göre çoğaltma yöntemi ile çoğaltılmaktadır.
 • TYB Danışmanlık, kitabın basılması ve Amazon’da yayımlanmasından sorumludur. Mizanpaj, yazarın sorumluluğundadır. Mizanpajı tamamlanmış kitapların TYB Yazım Kılavuzu'na uygun olması gerekmektedir.
 • ISBN, yazar üzerinedir. Gurup halinde yazılan kitaplar için kapakta editör(ler)in ismi yer alabilir. Bu durumda ISBN de editörler üzerine kaydedilir. Yazarlar müstear isim kullanabilir. Fakat ISBN, müstear isme kaydedilir.
 • Kampanya süresinde başvuran ilk 10 kitap ücretsiz basılacaktır. İlk 10 kitabın içine dahil olamayan kitaplardan masraflar için $45 talep edilecektir.
 • Kitap basılmadan önce Amerika’da basılmış bir adet taslak yazarın adresine gönderilecektir. Kitabın son hali tamamlanıp Amazon’da satışa çıktıktan sonra da yazarın adresine bir adet kitap gönderilir. Daha fazla nüshaya sahip olmak isteyen yazarlar, taleplerini TYB Danışmanlık’a bildirerek ödeme karşılığında kitabına sahip olabilir. Ödemeyi müteakip, TYB Danışmanlık, yazar tarifesi ile kitabı sipariş eder, yazarın adresine kargo ile gönderir.
 • Kitap boyutları en fazla 8.5” x 11” (21.59 x 27.94 cm) olabilir. 150 sayfaya kadar siyah beyaz baskı veya 50 sayfaya kadar renkli baskı kampanya kapsamındadır.
 • Kitap hazır hale geldikten sonra Amazon’un onayına sunulacaktır. Amazon’un, yayını onaylamaması durumunda TYB Danışmanlık bundan sorumlu değildir.
 • Ancak TYB Yayın Danışmanlığı, Amazon’un kapak tasarımı sistemini kullandığından, tasarımlarda çeşitli kısıtlamalar söz konusudur. Buna göre ön kapakta kitabın ismi ve yazarın ismi yer almaktadır. Bazı tasarımlar da alt başlık da eklenebilmektedir. Arka sayfada ise kitabı veya yazarı tanıtan bir metin ve ISBN barkodu yer almaktadır. Bazı tasarımlarda yazarın resmi ve yazarı tanıtan bir bölüm de yer alabilmektedir. Amazon sistemi üzerinden yapılan tasarımlar TYB Yayın Danışmanları tarafından gerçekleştirilmekte olup özel bir grafik programı kullanılmamaktadır. Yazarın kendisine sunulan ve paket ücretine dahil olan 3 örnek tasarımı beğenmemesi durumunda yazara üç seçenek sunulacaktır: 1- $30 fiyatlama ile Amazon sistemi üzerinden yeni bir tasarım yapılacaktır. 2- $100 fiyatlama ile grafikere yeni bir tasarım yaptırılacaktır. Grafikerin tasarımında yazarın TYB Yayın Danışmanlığı’na yazılı olarak ilettiği beklentiler dikkate alınacaktır. 3- Yazar, kapak resminin bir ressam tarafından yapılmasını isterse ilgili ressamın talep edeceği ücret + $100 yazar tarafından karşılanacaktır. İlk iki seçenekte TYB Yayın Danışmanlığı’nın anlaşmalı olduğu resim arşivlerinde uygun bir görselin bulunamaması durumunda, kapakta kullanılacak görsel, TYB Yayın Danışmanlığı tarafından, anlaşmalı olduğu resim arşivinden kullanım haklarıyla birlikte satın alınacak ve maliyeti yazara yansıtılacaktır.
 • Yazar aşağıdaki hususları TYB Yayın Danışmanlığı’na garantilemektedir: (i) Yazar, eserin gerçek yazarı ya da yasal hak sahibidir. (ii) Yazar, eserde bulunan tüm illüstrasyon, grafik ve her tür görselin yasal hak sahibidir ve söz konusu çalışmaların kendine ait olmaması durumunda hak sahiplerinin yazılı izniyle kullanmaktadır. Yazar bu yazılı izinleri, belge transferleri sırasında TYB Yayın Danışmanlığı’na aktarmakla yükümlüdür. (iii) Eser, hiçbir şekilde kamu malı değildir ve baştan sona özgün bir çalışmadır. Metin yazara ait değilse, telif süresi dolmuş bir çeviri ya da derlemedir. Çeviri ya da derleme çalışması yazar tarafından yapılmıştır. (iv) Eserin yayınlanması hiçbir şekilde TYB Yayın Danışmanlığı’nı yasal sıkıntılara maruz bırakmayacaktır. Eser, tüm uluslararası ve ulusal telif kanunlarına uyumludur ve hiçbir tüzel ya da gerçek kişiyi zan altında bırakmayacaktır. (v) Eser, hiçbir dini, mezhebi ya da tanrı-tanımaz anlayışı rencide etmeyecektir. (vi) Eser hiçbir ticari kurum reklamını barındırmayacaktır.